Dzień Celnictwa. 4 listopada 1952 roku została podpisana konwencja o utworzeniu Rady Współpracy Celnej (World Customs Organizations), której celem było zabezpieczenie harmonizacji i jednolitości w systemach celnych. Wśród państw przystępujących znalazło się 16 krajów europejskich oraz Turcja. W Brukseli 26 stycznia 1953 roku odbyła się inauguracyjna sesja Rady Współpracy Celnej. Na pamiątkę tego wydarzenia w 30. rocznicę inauguracji ustanowiono Światowy Dzień Celnictwa. Polska administracja celna świętuje ten dzień dopiero od roku 1992.
W grudniu 2007 roku Polska weszła do Strefy Schengen, co wpłynęło na zmiany w przeprowadzaniu kontroli celnych, odnoszących się już do przepływu osób, a nie towarów.
Trzeci piątek października to Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Początek jesieni to sezon niezwykle wartościowych warzyw i owoców, jak np. jabłek, gruszek, dyni, brukselki czy dzikej róży, będących cennymi źródłami witamin i minerałów.
13 października to Międzynarodowy Dzień Prostego Języka. Obchodzony jest od roku 2011, a jego ideą jest jasna i prosta komunikacja, szczególnie w urzędach, bankach, korporacjach, a więc posługiwanie się w tych miejscach językiem zrozumiałym dla większości ludzi.
28 września to Dzień Jabłka. Jabłko to jeden z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych owoców, a jesienią szczególnie często spotykany w przetworach i ciastach, a także jako świeża przekąska - jest to bowiem czas owocowania jabłoni w naszych sadach i ogrodach.
26 września jest Światowy Dzień Królika. Ten miękki i słodki zwierzak nie ma lekko w naszym obecnym świecie. Jest narażony nie tylko na nadmiar pieszczot jako dziecięcy pupil, ale także na poważniejsze zagrożenia i nieprzyjemności, jakie funduje mu człowiek.
23 września to początek jesieni. Wiele osób kojarzy ten czas ze smutkiem i depresją, jedak dzięki takim świętom jak Dzień Spadającego Liścia, można cieszyć się życiem i pięknem świata również jesienią. Toż to najpiękniejsza pora roku!