Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy jest bez wątpienia bałwan. I nawet on ma swoje święto – 18 stycznia przypada bowiem Dzień Bałwana. Jest to jedno z wielu wspomnień z dzieciństwa, które łączy ze sobą praktycznie wszystkich. Budowanie bałwana było i ciągle jest, niezwykłą zabawą nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych, którzy z budowania bałwana są w stanie zrobić nawet sztukę.
Wystarczy trochę poszukać w Internecie, by odnaleźć przeróżne zdjęcia wspaniale zbudowanych bałwanów, bądź innych budowli i rzeźb śnieżnych. Oczywiście zwykłe bałwany także mają swój nieodparty urok. Właśnie ten symbol zimy dostał swój własny dzień, który możemy świętować poprzez szaleństwa na śniegu, a także budowanie bałwanów. Sama data jest nie całkowicie przypadkowa. Jeśli się przyjrzymy i użyjemy trochę wyobraźni, to możemy zauważyć, że 18 wygląda jak bałwan trzymający miotłę. Jest to idealny dzień, by przypomnieć sobie jak się czuliśmy w dzieciństwie, kiedy widzieliśmy śnieg. Wyjdźmy na śnieg, zabierzmy ze sobą najmłodszych, przyjaciół i świętujmy ten dzień budując wspaniałe i wyjątkowe bałwany.
22 września to Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy. Choć wydawać by się mogło to nieco komiczne, to naprawdę takie ćwiczenie może pomóc w osiągnięciu sukcesu w tym temacie.
25 czerwca to Światowy Dzień Smerfa. Każdy dziś dorosły (i niejedno dziecko) z pewnością zna całą wioskę przyjaznych niebieskich skrzatów, z których każda postać miała swój charakterytyczny sposób bycia, indywidualną osobowość, a na czele której stał Papa Smerf liczący 542 lata.
Międzynarodowy Dzień Jogi wypada 21 czerwca. Święto zostało ustanowione w roku 2014, a pierwsze jego obchody odbyły się w rok 2015. Czym jest joga? W wolnym tłumaczeniu oznacza starożytną formę medytacji, jest połączeniem płaszczyzny psychicznej, fizycznej i duchowej. Praktykowanie jogi pozwala na zintegrowanie ciała ze świadomością.
19 czerwca w tym roku wypada w sobotę, a ponieważ z reguły jest to dzień wolny od pracy czy nauki, jest to jednocześnie wspaniała okazja do świętowania Dnia Leniwych Spacerów, bo właśnie takie święto obchodzimy w tym dniu. Warto wybrać się na leniwą przechadzkę i zapomnieć o codziennych problemach.
Dzień Drzemki w Pracy. Wydawałoby się, że drzemka w pracy to oznaka niedbalstwa czy lenistwa. Jednak według amerykańskich badań chwila tego typu odpoczynku może w znacznym stopniu polepszyć koncentrację, podnieść wydajność i umiejętność podejmowania decyzji.
W niektórych biurach na Zachodzie urządza się specjalne pomieszczenia przeznaczone na tzw. napping, czyli właśnie krótką drzemkę pracowników. Nie powinna ona jednak przekraczać 25 minut, ponieważ efekt będzie odwrotny od oczekiwanego. W Stanach Zjednoczonych w pierwszy poniedziałek po zmianie czasu na letni obchodzi się Światowy Dzień Drzemki w Pracy.
czytaj więcej